Kā cīnīties ar trauksmi, nelietojot nekādas zāles

Kā cīnīties ar trauksmi, nelietojot nekādas zāles

Dzīvesveida izmaiņas var palīdzēt mazināt jūsu trauksmi. Protams, ja jums ir smaga trauksme, tad jums jāmeklē profesionāla palīdzība. Bet, ja tā ir pārvaldāma, tad jūsu ēšanas un miega paradumu maiņa, komforta meklēšana no dzīvniekiem un dabas var būt dažas no dzīvesveida izmaiņām, ko varat izmantot, lai cīnītos ar trauksmi. Lasiet vairāk par šiem alternatīvajiem veidiem. ~ Ed.

Ņemot vērā mūsdienu straujo tempu, kas prioritizē produktivitāti pār labklājību, nav brīnums, ka trauksme ir izplatītāka nekā jebkad agrāk.

Miljoniem pieaugušo katru gadu ziņo par trauksmes traucējumu diagnozi. Daudzi paliek nediagnosticēti un neārstēti.

Ja jūs sevi pieskaitāt pie daudzajiem, kas cieš no trauksmes, jūs droši vien esat mēģinājuši daudzas parastās metodes, kā to kontrolēt, piemēram, psihoterapiju un medikamentus.

Daudzi pieaugušie, kas bieži piedzīvo trauksmi, nevēlas paļauties uz medikamentiem, ja vien tas nav nepieciešams, un bieži meklē uzticamas alternatīvas.

Protams, jūs vienmēr vispirms jākonsultējas ar savu ārstu par jebkuriem jautājumiem, kas saistīti ar jūsu fizisko vai garīgo veselību un nekad neatsakieties no jebkuriem medikamentiem, ko tie uzskata par nepieciešamiem. Bet pētījumi un anekdotes vienlīdz pierāda, ka kopumā veselīgs dzīvesveids var ievērojami samazināt nosmakšanas sajūtas trauksmi.

Lasiet tālāk sarakstu ar ieteikumiem par alternatīviem veidiem, kā pārvaldīt savus trauksmes simptomus, vienkārši rūpējoties par savu ķermeni un prātu.

5 veidi, kā cīnīties ar trauksmi bez medikamentu lietošanas

Jūs varat praktizēt veselīgus ēšanas paradumus, uzturēt labu miega režīmu un vairāk paši veiksmīgi tikt galā ar trauksmi.

Meklējiet komfortu no dzīvniekiem

Lielākā daļa piekritīs, ka mīļa un labi apmācīta dzīvnieka klātbūtne ir tūlītējs noskaņojuma uzlabotājs. Kaut kas par viņu kluso un siltu biedrību dara brīnumus garīgajai veselībai.

Par laimi, mūsdienu sabiedrība arvien vairāk pieņem emocionālo atbalsta dzīvniekus. Ar pareizu reģistrāciju tie ir laipni gaidīti lielākajā daļā sabiedrisku vietu saprāta robežās.

Pat biroji un universitātes veic pasākumus emocionālo atbalsta dzīvniekiem, saprotot, ka darbinieki un studenti, kas rūpējas par savu garīgo veselību, parasti ir daudz veiksmīgāki un produktīvāki.

Tātad, ja jūs domājat, ka jūsu trauksme varētu uzlaboties ar mājdzīvnieku un jums ir līdzekļi tos aprūpēt, noteikti apsveriet iespēju iegūt vienu emocionālajam atbalstam. Mūsdienās nav daudz šķēršļu dzīvei ar ESA.

Izpētiet pašizteiksmes metodes

Daudz kas no tā, kas izraisa trauksmi, ir tikai izteiksmes trūkums—uzkrātu emociju turēšana neko nelabvēlīgi neietekmē neviena garīgo labklājību.

Tad kāpēc gan neeksperimentēt ar to izlaišanu?

Pat ja jūs sevi neuzskatāt par dabiski radošu personu, ir liela varbūtība, ka jums tomēr ir kaut kāda izteiksmes forma, kas jūs uzrunā, piemēram, gleznošana, skulptūra vai fotogrāfija. Arī vienkārša savu domu žurnāla rakstīšana var būt lielisks veids, kā novirzīt visas tās trauksmes sajūtas citur.

Nav svarīgi, kura ir jūsu izvēlētā līdzekļa vai pat cik labi jūs to darat, tik ilgi kamēr jūs izteicat savas sajūtas radoši un brīvi.

Saistītie raksti

Atgriezieties pie dabas

Nav noslēpums, ka laiks dabas vidū mums ir labs.

Āra aktivitātes parasti ietver kaut kādu fizisko aktivitāti, kas pazeminot trauksmi. Ir arī svaiga gaisa elements un D vitamīns no saules, kas var būtiski palīdzēt uzlabot noskaņojumu.

Neraugoties uz acīmredzamajiem veselības ieguvumiem tomēr mirklis dabas mierpilnajos un skaistajos apstākļos padarītu ikvienu mierīgāku nekā parasti. Būšana dabas vidū nodrošina vietu ikdienas rūpju un stresa faktoru novirzīšanai uz malu uz brīdi un koncentrēšanos uz sevi pilnīgi jaunā vidē.

Pat ja jums nav līdzekļu ilgstošai pārgājienu braucienam vai nepietiek veselības pietiekami ilgai pārgājienam, ir mazas iespējas iekļaut dabas elementu savas ikdienas rutīnai.

Apmeklējot zemnieku tirgus, ejot pastaigas tuvumā esošajos parkos un nodarbojoties ar dārzkopību mājās ir visai vienkārši veidi atjaunot savas attiecības ar apkārtējo dabisko pasauli bez pārlieku tālas došanās.

Praktizējiet veselīgus ēšanas paradumus

Līdzvērtigi regulārai vingrošanai veselīgu ēšanas paradumu ieguvumi aizsniedz tikai mūsu ķermeņu barošanu. Tie, kas ēd noteiktas veselīgas pārtikas grupas citu maz veselīgu vietā ar tendenci būt maz trauksmaini.

Paaugstinotas olbaltumvielu koncentrācijas pārtika, antioksidantiem bagatota paaugstinatas probiotiku koncentrācijas paaugstinatas omega-3 taukskabju koncentrācijas paaugstinatas ir ļoti noderigas stresa apkarošanai. Lasis, avokado, vienkarsais jogurts un zaļa tēja ir daži viegli pieejami varianti veseligu un trauksmi mazinošu maltitu sagatavošanai.

No otras puses viss augstais cukura koncentracijas kofeina koncentracijas un rafineta ogļhidratu koncentracijas virza pretējai virzienam aktivi palielinot trauksmi. Ar alkoholu zinams ka tas posta garigo veselibu.

Tas nenozime ka viens veseligs maltits atrisinatu visas jusu trauksmes problemas vai ka jus nekad nedrikstat edat to kuka gabalu lai nenonaktu panikas lidosana. Bet veseligu paradumu uzturesana un uzturesana ilgaka laika perioda var radit milzu atskiribu ilgtermina.

Uzturiet labu miega higienu

Jus esat dzirdejis par higienu bet ko par miega higienu?

Miega higienu terminu izmanto arsti un terapeiti lai noraditu uz praksi uzturet veseligas rutinas ap gultas laiku. Tas ietver regularu stundu ieverosanu pareizam miega daudzumam katru nakti un apzinatu darbibu veiksanu pirms izsliegt gaismas.

Parsvara ekrana laiks pirms gultas var traucet jusu spejai nomierinat pratu un aizmigt ta ka var ari uzņemot jebko ar kofeinu alkoholu vai nikotinu. Tapat megini lasit gramatu 5-10 minutes pirms gultas vai nodarboties ar vieglu vingrosanu lai nogurdinatu jusu kermeni.

Neatkarigi no tas darbibam ko jus izveleties jusu gultas rutinai parliecinieties ka jus to praktizejat tik daudzas naktis cik vien iespejams lai jusu kermenis un prats attistitu regularu ritmu vakara.

Ar savas gultas istabas vides uzturesanu tira bez haosa un atputigai ari ir acimredzama prieksrociba kad runa ir par miega higieni.

Secinajumi

Neviens no saraksta ieteikumiem nav liels parsteigums jo tie visi parasti ir pamata sastavdalas kopuma veseligam dzivesveidam.

Ko jus varat

Back To Top