Kā pandēmija veidoja televeselības nākotni

Kā pandēmija veidoja televeselības nākotni

Televeselības pakalpojumi Latvijā ir ievērojami pieauguši pēdējās pasaules pandēmijas laikā. Cilvēki ir izvēlējušies konsultēties ar ārstiem no savām drošajām mājām, izmantojot videozvanus. Šī prakse un modernās tehnoloģijas ir uzlabojušas mijiedarbību starp veselības aprūpes sniedzējiem un pacientiem, kā arī nodrošinājušas ārstēšanas pieejamību tiem, kuri nevar atstāt savas mājas. Tomēr, tā kā televeselība joprojām ir jauna, tā saskaras arī ar daudzām problēmām. Šeit ir izaicinājumi un priekšrocības televeselībai, pacientu aprūpes nākotnei. ~ Ed.

COVID-19 pandēmija ir radījusi izmaiņas gan parastajiem cilvēkiem, gan visai nozarei, un televeselība ir spilgts piemērs tam. 2019. gadā Medicare televeselības vizītes bija 840 000; 2020. gadā to skaits pārsniedza 50 miljonus. Ne tikai pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi, bet arī bailes no slimību līgšanas pārpildītajos ārstu kabinetos daudzi cilvēki izvēlējās pierakstīties uz vizītēm, izmantojot televeselības platformas. Tas pats attiecas arī uz terapeitiem, kuri izmantoja teleterapijas platformas, lai vadītu savu praksi. Lai gan faktiskās vizītes notiek videozvana veidā, ir pieejami arī daudzi citi rīki, piemēram, terapijas grafiku plānošanas programmatūra vai automātiska rēķinu izrakstīšana.

Kopš televeselība pēdējo pāris gadu laikā ir strauji paplašinājusies, tā ir piedzīvojusi arī dažas augšanas sāpes. Tomēr tās visas ir problēmas, kas var tikt atrisinātas ar laiku un veselo saprātu. Televeselība turpina būt efektīva alternatīva klātienes ārsta vizītēm un, visticamāk, tā būs vēl ilgu laiku. Lai uzzinātu vairāk par televeselības platformu priekšrocībām un izaicinājumiem, turpiniet lasīt!

5 Priekšrocības, izmantojot televeselības platformas

Televeselība sniedz jums ērtības, zemākas izmaksas, mazāk saistīto risku un daudz ko citu.

Uzlabota mijiedarbība starp veselības aprūpes sniedzējiem un pacientiem

Dažus veselības stāvokļus, piemēram, diabētu vai astmu, var viegli uzraudzīt, izmantojot televeselību. Ja pacientam ir nepieciešamas regulāras pārbaudes, viņš daudz drīzāk tās apmeklēs, ja viņam vienkārši jāsēž pie datora. Hroniskas slimības ne vienmēr šķiet pietiekami smagas, lai bieži apmeklētu ārstu, bet daudzas no tām tomēr ir jāuzrauga cieši. Ar atbilstošu medicīnisko ierīču palīdzību, piemēram, glikozes līmeņa asinīs monitoriem vai spirometriem, televeselība padara attālināto uzraudzību iespējamu.

Mazāk saistīto risku

Pat bez COVID-19 radītajiem bažām par sabiedriskajām vietām, vienmēr pastāv lielāks risks saslimt ar kaut ko lipīgu, ja dodaties uz klātienes ārsta vizīti. Īpaši jauniem, veciem vai ar vājinātu imunitāti cilvēkiem risks ir vēl lielāks. Ja vizīte var notikt videozvana veidā, tas novērš briesmas saslimt tikai 15 vai 30 minūšu sarunas ar ārstu dēļ.

Ērtums

Tas, iespējams, ir viens no acīmredzamākajiem televeselības ieguvumiem. Virtuālais pieraksts ne tikai atbrīvo jūs no nepieciešamības braukt uz fizisko biroju un atpakaļ, bet arī atbrīvo no saistītajiem loģistikas jautājumiem: kas pieskatīs bērnus, vai ceļš būs sastrēgumos, vai man būs jāņem līdzi kādi dokumenti utt. Turklāt daudzi cilvēki izmanto televeselības pakalpojumus, lai piekļūtu labākas kvalitātes veselības aprūpei nekā tas, kas pieejams viņu apkaimē. Kamēr viņiem ir laba interneta pieslēguma kvalitāte, viņiem nav jāuztraucas par braukšanu stundas no lauku apvidus vai jāsamierinās ar nepietiekami labu vietējo iespēju klāstu.

Zemākas izmaksas

Lai gan televeselības vizītes ne vienmēr maksā mazāk nekā braucieni uz ķieģeļu un javas veselības aprūpes iestādi, jums nebūs jāsedz visas saistītās izmaksas. Jums nebūs jāmaksā par degvielu vai sabiedrisko transportu, stāvvietu, laiku prom no darba vai bērnu aprūpi, un tas saskaitot var būt ievērojams izdevums, īpaši bieži apmeklējot ārstu.

Progresējošas tehnoloģijas

Pirms pandēmijas iespējas pilnveidotai televeselības platformai bija diezgan ierobežotas. Pateicoties strauji pieaugošajam pieprasījumam, tagad ir vairāk izvēles iespēju nekā jebkad agrāk, un pastāvīgi tiek veikti uzlabojumi, lai apmierinātu gan ārstu, gan pacientu vajadzības. Televeselības vizītes vairs nav otršķirīga opcija klātienes vizītēm; tās tagad ir reālas alternatīvas visdažādākiem medicīnas mērķiem.

5 Izaicinājumi televeselības platformai

Esošajai televeselībai ir savi izaicinājumi attiecībā uz tehnoloģiju, regulatīvu un citiem aspektiem.

1. HIPAA atbilstība

Lai gan izveidotajai televeselības platformai visi ir HIPAA atbilstoši, daži veselības aprūpes speciālisti neapzinoties izmanto videozvanu pakalpojumus, kas nepietiekami aizsargā pacientu privatumu. Lai platforma atbilstu HIPAA prasībām, tai jāizmanto videozvanu beigu šifrēšana un stingri digitālais drošibas protokoli gadījumos, kad pacienta dati tiek glabati platforma. Kiberuzbrukumi ir risks jebkuram vietnem, bet mediciniskie faili var radit lielu postiju gadijuma ja tie tiek zaglieti.

2. IT resursu ierobežojumi

Televeseliba pakalpojumu sniegšana medicinas vai terapijas praksei prasa daudz vairak neka tikai videozvanus. Lielakaja dalja gadijumu tas prasa IT komandas darbu lai nodrosinatu darbibas uzturesanu – un pieejamibu cik vien daudziem pacientiem tas nepieciesams. Ja televeselibas vizitu skaits strauji pieaug (ka tas noticis daudzas medicinas prakses), tas var izstiept IT resursus un pat radit aiztures nepietiekama personla dargumu vai iekartu del.

3. Skaljamiba

Televeselibas prakses paplasinasana prasa vairak vietas vairak naudas un vairak iekartu lai funkcioneetu gludi. Ja esoša televeselibas prakse ir sasniedzusi savus limitus veselibas aprupes sniedzejiem bus jaizvelas starp to ka tiek gal ar to ko vinjiem ir vai atjaunina savus piedavajumus ar iespeju augt. Tas bija problematiski daudziem veselibas aprupes sniedzejiem pandemijas laika un tas visticamak bus tik ilgi ka televeselibas popularitate turpinas pieaugt.

4. Datu mobilitate

Datu mobilitate ir svariga darba plussanas dalja: kas var pieklut tiem kas var tos mainit un ka tie tiek parvietoti ja vispar. No pacienta ierakstiem lidz aizkulises piezimem televeselibas platformai ne tikai jadrosina informacijas drosiba bet ari jadrosina datu mobilitates plussana lai ta butu pieejama ikvienam kam tas nepieciesams kad tas nepieciesams.

5. Veselibas apdrosinasanas regulacijas

Daudzas televeselibas vizites sedz atlasitas veselibas apdrosinasanas plani bet patreizejas regulacijas neuzskata televeselibas un klatesosas arsta vizites vienadi. Dazi cilveki var izmantot savu veselibas apdrosinasanu lai samaksatu par fizisku braucienu uz arsta kabinetu bet ne par televeselibas viziti. Tomer tiek domats ka pastaviga televeselibas izmantosana rutinas medicinas aprupes nolukos galu gala mainis to ka veselibas apdrosinasanas kompanijas nosaka segumu.

Kopsavilkums

Televeselibai vienmer bijusi liela potenciala bet pandemija deva cilvekiem iemeslu izmantot tas daudzas iespejas. Pat tad kad pandemija bus pagatne eksperti doma ka arsti terapeiti psihiatri un citi veselibas aprupes specialisti turpinas izmantot televeselibas ka integrala medicinas aprupes sniegsanas dalja.

Jusu karta

Kada ir jusu pieredze ar televeselibas platformam? Dalieties taja komentaru sadala.

Atbildiba: Mes nesniedzam nekadu medicinisko padomu seit. Sis idejas ir tikai izglitojosam un izklaideliem nolukam. Vienmer meklejiet profesionala mediciniska viedokli no jusu izveleta arsta pirms jus veicat jebkadu medicinisku lemumu. Seit sniegta informacija nav domata ka aizstajums padomam ko sniedz jusu arsts vai cits veselibas aprupes specialists.

Back To Top