Šķiršanās: tās ietekme uz garīgo veselību

Šķiršanās: tās ietekme uz garīgo veselību

Ne visas laulības ilgst mūžīgi. Dažiem šķiršanās ir vienīgā iespēja izvairīties no dzīves posta. Tomēr, ironiski, daudzos gadījumos šķiršanās negatīvi ietekmē gan laulāto, gan viņu ģimenes garīgo veselību un vēl vairāk palielina dzīves postu. Šeit ir daži veidi, kā šķiršanās ietekmē cilvēka garīgo veselību un daži ieteikumi, kā ar to tikt galā. ~ Red.

Dzīvei ir savi laimes brīži un daļa sāpju. Sāpes var kļūt par izaicinājumu tam, kā indivīds spēs tikt ar tām galā un eleganti pāriet uz nākamo dzīves posmu vai nodaļu.

Ir identificētas piecas dzīves situācijas, kas tiek uzskatītas par stresainām situācijām, piemēram:

  • Mīļa cilvēka nāve noteikti izjauks mūsu emocionālo stāvokli
  • Sāpīgais šķiršanās process izjūt tādu pašu sāpju veidu kā fiziskais nāves zaudējums
  • Darbs vienmēr sniedz drošības sajūtu, un tā zaudēšana var būt emocionālā stresa avots
  • Pārvietošanās uz citu vietu un komforta zonas atstāšana noteikti uzkurinās jūsu kortizola līmeni, un kas var būt sliktāks par personu, kas saskaras ar nopietnu slimību

Šīs emocionāli izsūcošas situācijas būs pārbaudījums ne tikai mūsu emociju spēkam, mūsu fiziskajam ķermenim, bet arī tam, cik stabila ir mūsu garīgā veselība.

Piedzīvojot šķiršanos

Piedzīvojot sāpīgo šķiršanās procesu ir kaut kas tāds, kas nav viegli, jo tas var nozīmēt laulības beigas, kuru mēs reiz uzskatījām par svētu. Neatkarīgi no šķiršanās cēloņiem vai iemesliem, tas joprojām ir atkarīgs no tā, kā sāpīgais šķiršanās process ietekmēs laulāto garīgo veselību.

Šis ir stāvoklis, kur var būt daudz dažādu emociju, piemēram, skumjas, depresija, naida vai dusmu sajūta, trauksme un bezcerības sajūta. Katrs laulātais piedzīvo emocionālu dilemmu, saskaroties ar galējo aktu, kas beigs laulības institūtu.

Laulība dod emocionālu stabilitātes sajūtu, zinot, ka jums ir pastāvīgs partneris, kas mūs mūžīgi mīlēs un novērtēs. Tomēr, tā kā “mūžība” var būt patiešām ilga, var būt šķēršļi, kas var sabojāt laulību.

Saskaroties ar ideju par vientulību radīs emocionālu nedrošību, it īpaši tāpēc, ka laulība ir saistīta ar ģimeni un sabiedrības pieņemšanu. Šķiršanās ir atklāta atzīšana, ka attiecībās kaut kas nogājis greizi un tas jau ir ārpus laulāto kontroles to labot un salabot.

Šķiršanās tiesvedības laikā katrs laulātais var pārdomāt par tiem faktoriem, kas izraisīja cēloņus un ko varēja darīt nepareizi ar mīlestību, ko partneri savstarpēji dalīja. Tas nav viegls ceļš; šķiršanās būs emociju kalniņi un lejas, it īpaši tad, ja ir iesaistīti bērni.

Šķiršanās un garīgā veselība

Galvenokārt trauksme un stress tiek izraisīti, kad tiek apsvērta bērnu labklājība. Ģimene neietver tikai laulātos – tai ir savstarpēji saistītas attiecības, piemēram, viņu bērni, vecāki, radinieki un citi ģimenes locekļi. Emocionālais stress izplatīsies tiklīdz lēmums par šķiršanos tiks paziņots ģimenes locekļiem.

Emocionālā reakcija atšķiras atkarībā no indivīda personības un viņu stresa pārvarēšanas mehānismiem. Daži izolēsies, domājot, ka viņi būs atbildīgi un uzņemsies visu šķiršanās sāpi. Ja šķiršanos izraisījusi neuzticības problēma, cietušais laulātais var justies fiziski nedrošs un bezvērtīgs. Tas var pat uzkurināt dusmas un naidīgumu.

Ja indivīda garīgais veselums nav stabils, šķiršanās sāpes var likt viņam veikt darbības, kas var tikt uzskatītas par destruktīvām. Pazīmes tam ka indivīds ir destruktivajos uzvedibas modeļos ir tas ka viņš vai viņa saskaras ar alkohola lietošanu kas var novest pie alkoholisma un sliktak ja persona pievērsusies aizliegto narkotiku lietošanai.

Tie kas jutuši neuzticibas dzelzi un fiziskas nedrošibas sajūtu var aizrauties ar nelikumigam seksualam aktivitatem kas patiesiba nepalidz uzlabot garigo veselibu bet drizak pasliktina to. Jo persona var justies pazemota apkaunota un noželot. Sievietes parasti mazina stresu kļūstot par iepirkumu atkarigajam kur viņas bezpratigi tere naudu lietam kuram patiesiba nav vajadzibas.

Šķiršanās un stress

Neskatoties uz to ka sievietem ir augsts kortizola “stress hormons” limenis kas padara vinam neaizsargatas pret stresu ir konstatets ka vairak cieta no stresa ir virieši kad vinji piedzivo škiršanas cina. Tas var but tas ka viriešu emocionalais stavoklis ir augsti aizsargats un vinjiem nav emocionala izpludes kur vinji varetu atbrivot savas sapes dusmas trauksmi utt. Biezi vien tie virieši ir tie kas ir paklatoti destruktivai uzvedibai.

Viriesu parastais stresa parrvaras mehanisms ir alkohola dzeršana vai aizliegtu vielu lietošana kas var izraisit momentalu atvieglojumu no emocionalajam sapem. Destruktiva uzvediba var likt šiem viriešiem augsta riska miruma vai pašnavaiguma izdarisanai. Ja jus esat izjutis šo tipa emociju labak meklet medicinisko palidzibu.

Destruktivas uzvedibas paradisana rada bistamibu ne tikai personai kas to piedzivo bet tai ari ir liela ietekme un iedarbiba uz berniem. Berni kam nav pilniga kontrole par vecaku lemumu par škiršanos un par vinu destruktivajiem uzvedibas modelem parasti ir tie kas uzsuc emocionalo stresu ko izrada vinu vecaki.

Tikt galaa ar škiršanos

Turot prata ka laulato emocionalais stavoklis atstas zimes uz vinu berniem ir nepieciesams ka vinji tiks galaa ar sapes veseligaa un pozitivaa veida. Nav nekas slikts ja vinji konsultesies un runas ar psihologu. Psihologi ir eksperti atpazistot jusu emocionalas vajadzibas un pat var vest un sniegt kognitivas uzvedibas terapiju.

Jus ari varat ieviest pozitivitati jusu dzive neskatoties uz emocionalam cina caur fiziskam un garigam jogas vingrinajumiem. Joga dos jums speku atvieglot jusu slogu liekot jums apzinaties dzives realitates un viens no tiem ir tas ka jusu dvesele pilnigi kontrolle jusu fizisko kermeni.

Nobeigums

Emocionala sapes ir tikai process lai individs sasniegtu savu laimi dzive. Dzive nebeidzas ar škiršanas zimi jo tai ir plašaks horizonts ko škert un izbaudit.

Škiršana var but sapiga stresaina ka ari emocionali izsukosa. Tomer jus nedrikstat atlaut tai ietekmet jusu garigo veselibu un negativi ietekmet jusu bernus ja tadi ir. Vienmer palidz meklet profesionalo palidzibu lai jus varetu iziet cauri šim škiršanas procesam un iemacities veseligus mehanismus kopa ar to.

Jusu karta

Vai jus vai jusu tuvinieki esat piedzivojuši škiršanos? Dalieties ar škiršanas padomiem komentaru sadala.

Atbildiba: Mes nesniedzam nekadu medicinisko padomu šeit. Šie ieteikumi ir tikai izglitojošiem un izklaides nolukiem. Vienmer meklejiet profesionala mediciniska viedokli no jusu izveleta arsta pirms jebkuras mediciniskas lemuma pieņemšanas. Šeit sniegta informacija nav domata ka aizstajums padomam ko sniedz jusu arsts vai cits veselibas aprupes profesionals.

Back To Top